КИНА ПОЗДРАВЉА ПОЗИЦИЈУ ПУТИНА: "Ценимо став да је Тајван део Кине"
28. 10. 2022. у 14:07
ПЕКИНГ поздравља позицију руског председника Владимира Путина по питању Тајвана, саопштио је портпарол кинеског министарства спољних послова Ванга Венбина.
Ljudi bi morali uzeti u ruke knjige o Čang Kajšeku,i ostalim njegovim vojničkim podvizima,životu u Kini,te posla 1949 godine kada su ga iz Kine pomaknuki na ostrvu Tajvan.Sve je to od vekova Kina.Bio protivnik komunista u Kini,protiv Mao Cetunga,te ga deportirali na Tajvan pa je postao predsednik Tajvana.I Ameri kao svuda odmah nudili pomoč u oružju.A najviše interesantno jest,da Tajvan proizvodi više od 50%čipova svih vrsta.I odličan alat.
Повезане вести
ТАЈВАН ЋЕ БИТИ ЗАУЗЕТ ПОСЛЕ ИРАНА: Како је рат на Блиском истоку повезан са тајванским сукобом?
БРИТАНСКИ „Економист“, у светлу рата у Ирану, поставља логично питање: да ли сукоб повећава ризик од кинеског напада на Тајван?
28. 03. 2026. у 18:11 >> 16:25
ПУТИНОВА БИВША: Развод после 3 деценије и удаја за 20 година млађег - где је данас некадашња прва дама Русије (ФОТО)
ПРИВАТНИ живот руског председника одувек је био обавијен велом тајне.
16. 03. 2026. у 15:02
ПУТИН ЕВРОПИ: Можемо да вам обуставимо гас одмах, а не за месец дана
РУСКИ председник Владимир Путин изјавио је јуче да би та земља могла да обустави испоруке гаса европском тржишту одмах, а не за месец дана, односно 25. априла када ступа на снагу уредба Европске уније којом се забрањује увоз руског гаса.
05. 03. 2026. у 08:02
ОГЛАСИО СЕ ПУТИН: "Убиство Хамнеија цинично кршење свих норми људског морала и међународног права"
РУСКИ председник Владимир Путин изразио је данас дубоко саучешће иранском председнику Масуду Пезешкијану поводом убиства врховног вође Алија Хамнеија и његове породице, саопштио је Кремљ.
01. 03. 2026. у 11:59
„СВЕТ МОРА ДА ВИДИ КАКО РУСИЈА ГУБИ“ Бивши амерички државни секретар Помпео: Исход сукоба одредиће позицију САД у свету посебно наспрам Кине
БИВШИ државни секретар Сједињених Држава из времена првог мандата Доналда Трампа, Мајк Помпео, изнео је низ оштрих порука у интервјуу украјинској новинарки Наталији Мосејчук.
27. 02. 2026. у 18:11
Најновије из рубрике
Зеленски спреман да се састане са Мађаром: Ево од чега зависи кад ће доћи до њиховог сусрета
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је спреман да се састане са будућим премијером Мађарске Петером Мађаром, "чим он буде спреман", нагласивши да су дијалог и сарадња у интересу обе земље.
14. 04. 2026. у 18:05
Џеј Ди оштар: Папа да се не меша у политику САД, Трамп брани своје ставове
ПОТПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Џеј Ди Венс изјавио је данас да папа Лав XIV не би требало да се меша у унутрашња питања САД, док је истовремено бранио америчког председника Доналда Трампа након његових критика на рачун папе, који је поручио да нема страх од америчке администрације.
14. 04. 2026. у 17:51
Корупција у Украјини: Сваки 10. руководилац регионалних ТЦК се обогатио током рата
ТОКОМ рата, 10% руководилаца регионалних територијалних центара за регрутацију и социјалну подршку осумњичено је или проглашено кривим за незаконито богаћење.
14. 04. 2026. у 17:34
Хорор убиство у Сарајеву: Сина естрадног менаџера тројица гурнула са врха зграде - мучили га сатима у масци Бетмена (ВИДЕО)
ТРОЈИЦУ младића ухапсила је полиција у Сарајеву због сумње да су убили 35-годишњег мушкарца гурнувши га са врха зграде, а затим покушали да његову смрт прикажу као самоубиство, потврдио је данас Министарство унутрашњих послова Сарајевске жупаније.
14. 04. 2026. у 17:26 >> 17:27
Забрањена критика? Жена отпуштена због негативних коментара о Петеру Мађару
СМЕЊЕНА је са функције секретарка општине у мађарском месту Пилишчаба Андреа Јухас након што је у јавност доспео видео-снимак у којем, после избора говори негативно о политичару Петеру Мађару.
14. 04. 2026. у 17:27
Коментари (1)