УКРАЈИНЦИ ОБЈАВИЛИ: "Руси су мучили људе и вадили им зубе" НЕМАЧКИ МЕДИЈИ ИХ ДЕМАНТУЈУ: Ово је права истина о повађеним зубима
УКРАЈИНСКО Министарство одбране је на Твитеру изразило језиву сумњу када су објавили фотографије на којој се види кутија са златним зубним круницама, а поред ње гас маске.
Фото: Твитер/@DefenceU
Уз објаву су из Министарства написали "Одаја за мучење у Писки-Радкивском. 2 фотографије. Гас маска која је стављена на главу жртве која је била прекривена крпом, а потом је жива закопана. И кутија златних зубних круница. Мини Аушвиц.“
Међународни медији попут британског Телеграфа покупили су непроверену претпоставку да зуби потичу из руских мучилишта. Ипак, немачки портал Билд објавио је шта се заправо крије иза ових слика које су објавили Украјинци.
Новинари овог немачког листа посетили су то село које се иначе налази у Харкову и како наводе пронађени зуби нису од мртвих или мучених људи, већ од пацијената локалног зубара.
- Зуби су из моје украдене колекције - каже Сергеј (60), локални зубар. - Ја сам једини зубар овде. Дакле, ако су пронађени овде, мора узети од мене.”
На питање да ли су крунице можда од мртвих људи, зубар одговара: - Боже мој, не! Долазе од људи које сам лечио свих тих година. Извадила сам ове зубе јер су били лоши.
БОНУС ВИДЕО
СНИМАК ОШТЕЋЕНОГ КРИМСКОГ МОСТА ИЗ ВАЗДУХА: Радови на санацији трају 24 сата
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ Зарибале америчке хаубице М777; Жестоке борбе код Соледара, предах пред офанзиву код Херсона и Лимана
23. 10. 2022. у 08:00 >> 00:26
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (14)