ОГЛАСИЛИ СЕ ШЕФОВИ ДИПЛОМАТИЈА: Г7 тражи од Русије да одмах врати Запорошку нуклеарку Украјини

Новости онлајн

10. 08. 2022. у 13:06

ШЕФОВИ дипломатије држава Г7 позвали су Русију да „одмах преда“ Запорошку нуклеарку под контролу Украјине.

ОГЛАСИЛИ СЕ ШЕФОВИ ДИПЛОМАТИЈА: Г7 тражи од Русије да одмах врати Запорошку нуклеарку Украјини

Фото АП

- Наглашавамо важност слања експерата Међународне агенције за атомску енергију у Запорошку нуклеарну електрану ради разјашњења питања и мера у области нуклеарне безбедности, уз потпуно поштовање суверенитета Украјине над њеном територијом и њеном инфраструктуром - наводи се у саопштењу.

Министри су истакли „пуну и сталну подршку Међународној агенцији за атомску енергију“ од стране Г7, истакавши да би особље агенције „требало да има безбедан и неограничен приступ свим нуклеарним објектима у Украјини, као и да директно и слободно комуницира са украјинским особљем, одговорним за рад ових објеката“.

Раније је заменик сталног представника Русије при УН Дмитриј Пољански саопштио да је Москва затражила одржавање седнице Савета базбедности УН за 11. август због учесталог гранатирања Запорошке атомске централе од стране Украјине.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: 

ДЕЈСТВО РУСКЕ АРТИЉЕРИЈЕ: Извештачи "Новости" на положају у близини Јасиновате

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (15)

ВЕЛИКА ЕКСПЛОЗИЈА У АМЕРИЦИ: Има повређених (ВИДЕО)