ТУШИРАЊЕ, НЕ КУПАЊЕ: Влада Аустрије издала препоруке грађанима да штеде енергију

МИНИСТАРСТВО енергетике Аустрије, због умањених испорука руског гаса, издало је препоруку грађанима да штеде енергију, а међу предложеним мерама је препорука да се не купају, већ туширају.

ТУШИРАЊЕ, НЕ КУПАЊЕ: Влада Аустрије издала препоруке грађанима да штеде енергију

Фото: Пиксабеј

- Руска агресија на Украјину нас ставља пред нове изазове. Осећамо болније него икада дугогодишњу овисност од руског гаса, и то не само по новчанике. Да би се то променило морамо на једној страни проширити изворе обновљиве енергије, а истовремено и свако мора дати свој допринос у штедњи енергије. Већ мале промене у свакодневици могу донети велике разлике и помоћи штедњи - поручило је то министарство.

У објави на друштвеним мрежама препоручује се грађанима да се туширају уместо да се купају.

- За пуну каду потребно је 80 до 150 литара топле воде, а код туширања потроши се само 20 до 50 литара. Туширање тиме штеди много енергије - наводи Министарство.

Даље се препоручује да се електронски уређаји не држе укључени на струји у стендбају.

- Електронски уређаји у стендбају троше струју, иако се не користе. Због тога након употребе извуците кабал из утичнице, како би се спречила непотребна потрошња струје - указује се у препоруци.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

СКАНДАЛ КАКАВ СПОРТ НЕ ПАМТИ! Репрезентативац Јапана згрозио целу нацију