МЕДВЕДЕВ: Пад евра доказ да су Вашингтон и Лондон преварили Европљане као пар варалица
ЗАМЕНИК председника Савјета безбједности Русије Дмитриј Медведев тврди да је Вашингтон у тандему са Лондоном преварио чланице ЕУ, увлачећи их у економски рат против Москве.
Фото: Танјуг
Медведев сматра да пад евра показује "ко плаћа тврдом валутом за крваву кризу" у Украјини.
- Вашингтон је у тандему са Лондоном преварио Европљане као пар варалица, написао је Медведев на "Телеграму", коментаришући слабљење евра.
Он је подсетио да су данас, први пут у 20 година, курс америчког долара и евра достигли паритет на Московској берзи.
- Овакав развој догађаја значи да предвиђања о избијању системске кризе у еврозони почињу да се остварују, сматра Медведев, који је бивши руски председник.
Он је нагласио да су пре увођења "сулудих ограничења" Русији европске земље требале да израчунају сопствене монетарне и економске проблеме, те напоменуо да Бела кућа иначе много боље одмерава своје ризике.
- Али корисни европски идиоти су много више страдали, рекао је Медведев, наводећи да их не жали јер су, према његовом мишљењу, "русофоби из ЕУ" покренули "хибридни рат" против Русије и отворили "широки економски фронт" против ње.
Он је рекао да би прелазак на нове трговинске методе плаћања, укључујући кориштење националних валута - руске рубље, кинеског јуана, индијске рупије и других - била најбоља заштита од "трулог евра".
Медведев није искључио могућност да у будућности земље БРИКС-а дођу до нове резервне валуте.
- Савременом свету очигледно је потребно више од долара, евра и фунте стерлинга. За сада, једа долар једнако један евро. Чувајте уштеђевину у рубљама!, поручио је Медведев, преноси "Раша тудеј".
БОНУС ВИДЕО: ЦЕНЕ ГОРИВА ДИВЉАЈУ: Немци и Британци суочавају се са великим поскупљењима
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.
15. 07. 2026. у 20:30
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (2)