АМЕРИЧКИ САЈТ ОТКРИВА: Ево како украјинска војска оцењује беспилотне летелице са Запада
УКРАЈИНСКА војска покушава да не користи америчке и турске дронове због њихове неефикасности против руске противваздушне одбране, пише "Бизнис Инсајдер", позивајући се на украјинско војно особље и стручњаке, преносе РИА Новости.

Фото: архива
Према мишљењу стручњака, употреба скупих западних беспилотних летелица у зони борбених дејстава нема смисла, пошто их руски ЕВ и ПВО системи брзо откривају и елиминишу.

Foto: Printskrin/www.businessinsider.com
Како је наведено у чланку, Сједињене Државе су планирале да украјинским оружаним снагама пошаљу извиђачке и ударне беспилотне летелице МК-1Ц "Греј Игл (Сиви Соко)", које су по перформансама далеко супериорније од турског Бајрактара ТБ2. Међутим, неименовани извори у Оружаним снагама Украјине рекли су да Кијеву таква опрема није потребна.
Направа вредна десет милиона долара биће оборена током првог лета, саопштила је војска.
Украјинско руководство, схватајући да дронови неће помоћи, сада је почело да захтева модерне ловце најновијих генерација од САД и других западних савезника, резимирали су аутори публикације.
Од 24. фебруара Русија спроводи специјалну операцију за ослобађање Донбаса. Владимир Путин је њен циљ назвао „заштитом људи који су већ осам година били изложени малтретирању и геноциду од стране кијевског режима“.
Министарство одбране саопштило је да су Оружане снаге већ извршиле главне задатке прве етапе – значајно су смањиле борбени потенцијал Оружаних снага Украјине.
БОНУС ВИДЕО:
"УРАГАН" ПОНОВО У АКЦИЈИ: Дејство вишецевних бацача на снимку Министарства одбране Русије
Препоручујемо

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом
ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.
06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

"ВРЕМЕ ЈЕ ДА СЕ РАТ ОКОНЧА!" Зеленски изнео три украјинска захтева за дугорочни мир са Русијом
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски огласио се након што је договорен састанак Владимира Путина и Доналда Трампа и открио шта су његови циљеви на мировним преговорима.
07. 08. 2025. у 16:00
Коментари (3)