НАОРУЖАВАЊЕ КИЈЕВА ДО ЗУБА КОНТРАПРОДУКТИВНО Лавров позива Украјину да престане да одлаже процес извоза житарица
КИЈЕВ је дужан да престане да одуговлачи процес извоза украјинског жита, а позиви Западу да га „наоружа до зуба“ су контрапродуктивни, изјавио је министар иностраних послова Русије Сергеј Лавров.
foto: Russian Foreign Ministry Press Service via AP
Према његовим речима, руска војска је спремна да осигура безбедне коридоре за све теретне бродове који чекају да исплове из црноморских лука, али под условом да Украјинци уклоне мине из приобалског појаса који је под њиховом контролом.
- Сматрам да је врло позитивно то што наше турске колеге покушавају да убеде Кијев да престане да одуговлачи тај процес. Надам се да ће Украјинци постати свесни да нема алтернативе за решавање тог питања управо на основи која је јасна, разумна и објективна - рекао је Лавров на конференцији за новинаре након сусрета с јерменским колегом у Јеревану.
Шеф руске дипломатије је додао да се нада да ће Кијев престати да тражи излаз из ситуације тако што захтева од Запада да га „наоружа до зуба“, укључујући испоруке противбродовских система којима, како говоре украјински званичници, намеравају да делују против бродова Црноморске флоте Русије.
Према речима Сергеја Лаврова, неопходно је одустати од такве реторике и од „подгревања страсти у медијском простору“ и уместо тога се бавити конкретним делима.
То што Запад подстиче милитаристичко расположење Кијева ничему добром не води, оценио је Лавров.
Нема сумње да ће Баку и Јереван нормализовати односе
Говорећи о односима Јерменије и Азербејџана, руски министар је истакао да нема сумње да ће коначан договор о нормализацији тих односа бити постигнут.
- Наши лидери су се три пута састајали ради решавања практичних питања у вези с окончањем сукоба, нормализацијом односа... Можда бисмо волели да тај темпо буде бржи, али процес, ипак, тече и постижу се суштински позитивни резултати, који су за сада још привремени - рекао је Лавров и додао да нема сумње да ће бити постигнут и коначни споразум.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
ПОСЛЕДИЦЕ ГРАНАТИРАЊА У ПОПАСНАЈИ: Рушевине, олупине, пустош
Препоручујемо
ИСХОД КАКАВ НИКО НИЈЕ ОЧЕКИВАО: Трговина између Русије и Турске се удвостручила
08. 06. 2022. у 16:32
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (0)