БОРИС ЏОНСОН ВИШЕ НЕЋЕ БИТИ ПРЕМИЈЕР? Данас гласање о поверењу у Великој Британији
БРИТАНСКИ премијер Борис Џонсон суочиће се данас са гласањем о поверењу које су тражили посланици владајуће Конзервативне странке, саопштио је председавајући Комитета 1922 Грејем Брејди.

Foto: Profimedia
Он је саопштио да је пређен праг од 15 одсто посланика парламентарне странке који траже гласање о поверењу премијеру, због чега ће оно бити организовано већ у току дана, преноси Ројтерс.
- У складу са правилима, данас ће бити одржано гласање о поверењу од 18 до 20 часова. Гласови ће бити пребројани одмах након тога. Саопштење ће бити објављено у догледно време - поручио је Брејди.
Уколико би Џонсон изгубио поверење, био би смењен са места премијера.
Гласање о поверењу премијеру Џонсону пружиће прилику да се окончају вишемесечне спекулације о његовој власти, рекао је портпарол Џонсона.
- Вечерас је прилика да се окончају месеци спекулација и дозволи да влада подвуче црту и крене даље - навео је портпарол у саопштењу.
Такође, како је додао, премијер поздравља прилику да изнесе аргументе пред члановима Парламента.
ВОНУС ВИДЕО - ПРАЗНИ РАФОВИ У ЊУЈОРКУ: У САД знак за узбуну због несташице хране за бебе

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (0)