БОРЕЉ И КУЛЕБА НАКОН ТЕЛЕФОНСКОГ РАЗГОВОРА: "Појачати санкције Русији"
ВИСОКИ представник Европске уније за спољну политику и безбедност Жозеп Борељ изјавио је данас да је имао телефонски разговор са украјинским министром спољних послова Дмитром Кулебом, током којег су се сложили да је потребно појачати европске санкције Русији.

Фото АП
Високи представник Европске уније за спољну политику и безбедност Жозеп Борељ изјавио је данас да је имао телефонски разговор са украјинским министром спољних послова Дмитром Кулебом, током којег су се сложили да је потребно појачати европске санкције Русији.
- Позвао сам Дмитрија Кулебу пре самита ЕУ. Сложили смо се да је потребно појачати санкције Русији - написао је Борељ на свом Твитер налогу, преноси Интерфакс.
Он је додао да ће лидери земаља чланица ЕУ на предстојећем самиту разговарати о томе „како подржати извоз пољопривредних производа из Украјине“, наводи Интерфакс.
БОНУС ВИДЕО:
ВОЈСКА ДНР У "АЗОВСТАЉУ": Погледајте изблиза рушевине челичане и тајне подземне просторије
Препоручујемо

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве
НАКОН Литваније, и летонске власти забраниле су прелет српског авиона до Москве у коме је требало да буде председник Србије Александар Вучић, сазнају "Новости".
06. 05. 2025. у 18:27

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!
У САВЕТУ безбедности Уједињених нација је у току редовна полугодишња седница о ситуацији у БиХ на којој је руски амбасадор Василиј Небензја изјавио је да Кристијан Шмит нема право да говори у име међународне заједнице у Савету безбедност, а онда изашао из сале не желевши да га слуша.
06. 05. 2025. у 17:03

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (1)