ВИШЕ ОД 40 МИЛИЈАРДИ ЗА УКРАЈИНУ: Представнички дом САД одобрио додатна средства за Кијев
ПРЕДСТАВНИЧКИ дом америчког Конгреса одобрио је више од 40 милијарди долара помоћи Украјини.
Фото: ЕПА
Представнички дом усвојио је предлог закона за помоћ Украјини са 368 гласова "за" према 57 "против", преноси агенција Ројтерс.
Предлог закона је сада упућен Сенату, од којег се очекује да брзо реагује, а потом би председник Џозеф Бајден требало да га потпише.
Бајден је пре две недеље затражио од Конгреса да одобри додатне 33 милијарде долара помоћи Украјини, али су посланици одлучили да повећају војно и хуманитарно финансирање.
- Овај закон ће заштитити демократију, ограничити руску агресију и ојачати нашу сопствену националну безбедност, док ће, што је најважније, подржати Украјину, рекла је демократска представница Роза де Лауро.
Бајден је позвао Конгрес да се убрза процедура како би могао да потпише закон.
Неки републиканци су се успротивили закону и критиковали демократе зато што пребрзо шаљу превише долара пореских обвезника у иностранство.
Амбасадорка Украјине у Сједињеним Државама Оксана Маркарова апеловала је и на демократске и на републиканске сенаторе за помоћ током њихових састанака.
БОНУС ВИДЕО: ПАРАДА У МОСКВИ: Део атмосфере са обележавања Дана победе на Црвеном тргу
Препоручујемо
КОНГРЕС КРОЈИ ДОЗВОЛЕ ЗА РАТ: Законодавци на Капитол хилу потврђују уставна овлашћења
02. 07. 2021. у 12:54
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)