ПУТИН ОТКРИО КАДА ЋЕ ДИРЕКТНО ПРИЧАТИ СА ЗЕЛЕНСКИМ: Шеф Кремља тражи конкретне резултате

Танјуг

22. 04. 2022. у 15:37

ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин рекао је председнику Европског савета Шарлу Мишелу да ће водити директне разговоре са председником Украјине Володимиром Зеленским само ако текући разговори између две земље донесу конкретне резултате, саопштио је данас Кремљ.

ПУТИН ОТКРИО КАДА ЋЕ ДИРЕКТНО ПРИЧАТИ СА ЗЕЛЕНСКИМ: Шеф Кремља тражи конкретне резултате

Фото: Профимедиа/Илустрација

Путин је рекао Мишелу да Кијев показује да није спреман да тражи обострано прихватљива решења и оптужио украјинску страну да је недоследна у преговорима, пренео је Ројтерс

Турски председник Реџеп Тајип Ердоган изјавио је данас да планира да наредних дана обави телефонске разговоре са Путином и Зеленским, додајући да се нада да би ти позиви могли да доведу до њиховог састанка у Турској у циљу окончања руско-украјинског сукоба.

- Позивима планирамо да процес у Истанбулу подигнемо на ниво председника - навео је Ердоган, преноси Ројтерс.

Чланица НАТО-а Турска дели поморску границу са Украјином и Русијом, одржава добре везе са тим земљама, а преузела је и посредничку улогу у њиховом дијалогу, преноси Ројтерс.

Турска је била домаћин разговора између украјинског и руског министра спољних послова у Анталији и преговарача обе земље у Истанбулу, а упорно се залаже да се састану и председници двеју земаља, наводи британска агенција.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Чеченски специјалци на дефилеу у Грозном

БОНУС ВИДЕО: РУСИ УНИШТИЛИ ТРИ УКРАЈИНСКА ТЕНКА - Напад на брелазу Бравенково-Славјанск

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ИМА ПРЕДЛОГ ЗА КРАЈ РАТА, ПОДРЖАВА ГА И АМЕРИКА! Огласио се Лукашенко после састанка са руским председником

ПУТИН ИМА ПРЕДЛОГ ЗА КРАЈ РАТА, ПОДРЖАВА ГА И АМЕРИКА! Огласио се Лукашенко после састанка са руским председником

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је после данашњег састанка са руским лидером Владимиром Путином у Москви да ће Кремљ ускоро изаћи са „врло добрим предлогом“ за окончање рата у Украјини, који, како тврди, у великој мери подржавају и Сједињене Државе.

26. 09. 2025. у 20:19

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране

РУСКИ дронови гађали су у четвртак, 25. септембра, кључну инфраструктуру у градовима Чернигов и Нижин на северу Украјине, оставивши десетине хиљада становника без струје и воде.

25. 09. 2025. у 16:56

Коментари (2)

ДОНАЛД ТРАМП ШОКИРАО АМЕРИКАНЦЕ: Најавио нешто што нико није очекивао!