ИЗГОРЕЛА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА У ПАРИЗУ: Конструкција значајно оштећена, није спашена вредна збирка икона и слика (ВИДЕО)
КАКО наводи француски лист "Le Parisien" пожар је у недељу тешко оштетио православну цркву Серафима Саровског у Паризу, у која се налази у 15. париском округу.
ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЈУТЈУБ/ 60seondparis
Малу православну цркву Серафима Саровског, смештену у добро скривеном врту у улици Лекурб у Паризу (15. век), ове недеље је усред поподнева захватио пламен жртве. Њена дрвена конструкција није могла бити спашена у налету ватре, као ни изузетна збирка икона и слика. Ипак, пожар се није проширо на суседну радионицу, нити на главну зграду места, кућу из 18. века.
Од краја недељног поподнева стручњаци централне лабораторије правосудне полиције покушавају да утврде порекло пожара, који је избио нешто после 16 часова. Ватрогасци су евакуисали три особе, свештеници су живи и здрави, али у стању шоку. Истрага је у току и испитује се да ли је до пожара дошло случајно.
Обновљена 1974. године
Црква Серафима Саровског је била црква коју су неговали православци Париза, мало уточиште у којем се понекад окупљало и до 200 верника на празнике: њена прва капела је подигнута 1930-их година, у време када руска заједница у 15. арондисману била је једна од највећих у престоници.
Препоручујемо
ПРОБЛЕМ ЗА МАКРОНА: Објављено ново истраживање пред други круг избора у Француској
17. 04. 2022. у 14:45
МАКРОНОВО ВЕЛИКО ПРЕДИЗБОРНО ОБЕЋАЊЕ: Француска ће бити прва земља која ће то учинити
16. 04. 2022. у 22:40
ЛЕ ПЕНОВА О КРИМУ: Ујединили су се са Русијом на основу резултата референдума
18. 04. 2022. у 15:56
"ТИ СИ КРЕТЕН!" Жестока свађа у студију Хит твита, Бабић ударио на Антонијевића
ЖЕСТОКА свађа избила је вечерас у студију телевизије "Пинк" у емисији Хит Твит где гостују председница Народне Скупштине Србије Ана Брнабић, правник Милан Антонијевић и бизнисмен Бранко Бабић.
16. 11. 2025. у 21:55
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
ЗВУЦИ СЕКСА У БРИТАНСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: После скандала - ухапшена два мушкарца
ДВОЈИЦА мушкарца ухапшена су, па пуштена на слободу уз кауцију, након што је мобилни телефон постављен у Доњем дому британског парламента како би пуштао "сексуалне звукове" током посланичких питања британском премијеру Киру Стармеру.
16. 11. 2025. у 20:32
Коментари (0)