ТОЧКА ИСПАЉЕНА ИЗ КРАСНОАРМЕЈСКА Игор Конашенков о масакру у Доњецку: Напад одобрен директно из Кијева
ПОТПАРОЛ руског министарства одбране генерал-мајор Игор Конашенков изјавио је данас да је ракета "Точка-У", која је погодила центар Доњецка, испаљена из области Красноармејска, која је под контролом украјинских националиста.
Фото: Профимедиа/Илустрација
- Ракета Точка-У испаљена је на стамбени део града Доњецка са територије коју контролише кијевски националистички режим око 11.30 по московском времену (9.30 по средњоевропском) - рекао је Конашенков, преноси агенција ТАСС.
Такође, како тврди Конашенков, одлука о употреби овог типа ракете долази након одобрења највиших војних командата из Кијева.
Подвукао је да је напад на Доњецк ракетом "Точка-У", "још једном потврдио неонацистичку и нехуману природу актуелних украјинских власти."
Раније данас је територијална одбрана самопроглашене Доњецке Народне Републике саопштила да је у центру Доњецка погинуло најмање 20 особа, укључујући децу, а да је 28 особа повређено.
БОНУС ВИДЕО: СНИМАК ИЗ ЦЕНТРА ДОЊЕЦКА: Погледајте тренутак када је пала украјинска ракета Точка-У
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (0)