ПУТИН: Москва је и даље спремна за дипломатију и дијалог са Западом
Москва је и даље спремна да тражи дипломатска решења са Западом за питање Украјине, али се о интересима Русије и безбедности руских држављана не може преговарати, изјавио је руски председник Владимир Путин.

Фото: Профимедиа
Он је у обраћању путем видео-везе поводом Дана браниоца отаџбине нагласио да је увек отворен за искрен дијалог.
Путин је похвалио борбену спремност Оружаних снага Русије, рекавши да је сигуран да ће руска војска стати у одбрану националних интереса те земље, пренео је Би-Би-Си.
Руска војска се и даље налази близу границе са Украјином. Сателитски снимци забележени у последња 24 часа приказују нове трупе и опрему на западу Русије, као и више од 100 возила на аеродрому у Белорусији, код украјинске границе, саопштила је америчка свемирска технолошка компанија "Максар".
БОНУС ВИДЕО: КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ: Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (0)