БАЈДЕН ПОТВРДИО: Убијен лидер ИСИС-а у Сирији
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Џо Бајден рекао је да је у Сирији убијен лидер Исламске државе.
Фото: Принтскрин
Како је саопштено, убијен је Абу Ибрахим ал Хашими Ал Кураши.
Подсетимо, раније је саопштено да су америчке снаге за специјалне операције данас успешно извеле противтерористичку акцију на северозападу Сирије.
Према саопштењу Пентагона, у нападу није било америчких жртава.
- Синоћ су, по мом наређењу, америчке војне снаге на северозападу Сирије успешно предузеле противтерористичку операцију како би заштитиле амерички народ и наше савезнике и учиниле свет безбеднијим местом. Захваљујући вештини и храбрости наших оружаних снага, уклонили смо са бојног поља Абу Ибрахима ал-Хашимија ал-Курајшија, вођу ИСИС-а. Сви Американци су се безбедно вратили са операције. Изнећу примедбе америчком народу касније током дана. Нека Бог чува наше трупе - наводи се у саопштењу председника Бајдена.
Препоручујемо
СТРАДАЛО ВИШЕ ЦИВИЛА: Американци извели „противтерористички“ напад у Сирији (ВИДЕО)
03. 02. 2022. у 10:08
ЕРДОГАНОВ УДАР НА КУРДЕ: Турска авијација ракетирала положаје курдских снага у Сирији
02. 02. 2022. у 21:18
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (4)