ПОЉСКА ПРЕМАШИЛА 100.000: Број жртава од ковида сада шестоцифрен
УКУПАН број умрлих од корона вируса у Пољској је премашио данас 100.000, изјавио је пољски министар здравља Адам Њеђелски, у тренутку када се земља бори са четвртим таласом пандемије.

Фото: АП
- Данас можемо рећи да је још један тужан дан, али нарочито зато што смо прешли ниво од 100.000 смртних случајева од ковида - изјавио је Њеђелски за приватну ТВН 24.
Министар је рекао да ће Пољска данас пријавити око 11.400 нових случајева ковида и 493 смртна случаја.
У Пољској је број смртних случајева, посматрано на милион становника, био прошле недеље међу највећим у свету, према подацима сајта “Оур Врлд ин Дата”, будући да је регистровано више од 57 смртних исхода у поређењу са око 34 у Сједињеним Државама и 38 у Русији.
Пољска се бори са константно великим бројем дневних случајева ковида, а у децембру је увела нова ограничења како би сузбила ширење инфекције.
БОНУС ВИДЕО:
НЕРЕДИ У НЕМАЧКОЈ: Сукоб полиције и припадника "Антифе"

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)