ПОРТУГАЛЦИ ГРАДЕ ФАБРИКУ ЗА ПРЕРАДУ ЛИТИЈУМА: Биће то највеће такво постројење у Европи
НОРТВОЛТ ће са португалском Галп Енергија изградити фабрику за прераду литијума са инвестицијама процењеним на око 700 милиона евра, будући да расте потражња за литијум-јонским батеријама за погон електричних возила.

Фото Shutterstock
Нортволт, чији је највећи акционар Фолксваген, саопштио је да ће фабрика, која се налази у Португалу, бити највећа у Европи и да ће са комерцијалном испоруком почети 2026.
Иако локација фабрике још није позната, као ни коначан износ инвестиција, процењује се да ће обезбедити преко 1.500 радних места.
- Коришћење сирових материја је од кључног значаја - нагласио је један од оснивача Нортволта Паоло Черути.
БОНУС ВИДЕО:
ИВАН ПАЕСТКА: Технологија из Србије у новом матриксу
Препоручујемо

БРУТАЛНА ПОРУКА ИЗ РУСИЈЕ НАКОН АМЕРИЧКОГ НАПАДА: Неколико земаља спремно да преда нуклеарно оружје Ирану!
ПОСЛЕ америчких напада на Иран током ноћи, неке земље су спремне да предају своје нуклеарно оружје Техерану, написао је на каналу Телеграм заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев.
22. 06. 2025. у 11:31

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

ИНЦЕСТ УНИШТИО ПОРОДИЦУ: Глумици брат крстио ћерку, а она га завела и родила му сина
СЛАВНА глумица Грета Скаки у једном моменту је била тема свих медија, након што је обелодалила да је у романси са својим братом од тетке Карлом Монтегацом. Ова романса разорила је њену породицу, а њих двоје су се у једном моменту чак и заклели на вечну љубав.
21. 06. 2025. у 10:39
Коментари (0)