ЗБОГ КОРОНА КРИЗЕ НЕМЦИ СВЕ ЧЕШЋЕ НАБАВЉАЈУ КУЋНЕ ЉУБИМЦЕ: Приходи од пореза на псе све већи
Многи Немци су у корона кризи, због тога што су их епидемиолошке мере затварања везале за кућу, а забране летова спречиле у путовањима, своју жељу за четвороножним пријатељем претворили у стварност 2020.

Илустрација/ Фото: Новости
Према подацима савезног завода за статистику, рекордни приходи прикупљени су од власника паса у првој години пандемије. Готово свуда у Немачкој они морају да плаћају годишњи порез, који може да износи од пет до готово 200 евра, у зависности од тога где живе.
У Берлину, например, то је 120 евра за једног пса годишње, а 180 за сваког додатног пса.
Национална благајна богатија је за око 380 милиона евра од пореза на псе у 2020. За градове и општине то је значило повећање од 2,7 одсто у односу на претходну годину, до је у 2019. приход од паса износио 370 милиона евра.
Тренд се наставио у 2021. У првом тромесечју ове године приход од пореза на псе износио је око 159 милиона евра, 8,4 одсто више него у истом тромесечју лане, док је у 2010. порез на псе донео 258 милиона евра градовима и општинама.

Kari’s on fire – Пешић се враћа на клупу Пирота!
СВУДА пођи, кући дођи – Пешић се враћа на клупу Пирота! Како Mozzart спорт сазнаје, селектор кошаркашке репрезентације Србије преузима још један важан задатак и диже цео свој родни крај на ноге! Ова одговорна дужност поверена му је у великој акцији Фондације Моззарт и КСС-а, а свечана промоција заказана је за суботу, 21. јун у 20.00 часова на Омладинском стадиону у Пироту!
19. 06. 2025. у 13:00

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ДУШАН У ШОКУ: Шта је Трамп питао Влаховића
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп угостио је у Овалном кабинету екипу Јувентуса, а онда поставио шкакљиво питање Влаховићу и друговима.
19. 06. 2025. у 10:33
Коментари (1)