ТАЛИБАНИ ОКРУЖИЛИ ЕКИПУ СИ-ЕН-ЕНА: Откочили пушку, па наредили новинарки - Покриј лице! (ВИДЕО)
ТАЛИБАНИ су окружили екипу Си-Ен-Ена недалеко од аеродрома у Кабулу.
Фото: Си-Ен-Ен принтскрин
Један је новинарки Клариси Ворд рекао да мора да покрије лице, а други је откочио пушку.
Ситуација је била прилично напета.
Подсетимо, муњевитом офанзивом коју су предузели након одласка војске САД из Авганистана, талибани су у недељу званично ушли у престоницу Кабул и преузели су контролу над преседничком палатом.
Пре тога у руке талибана пао је и последњи гранични прелаз. Председник Авганистана поднео је оставку и отишао из земље, како би, према његовим речима, спречио крвопролиће. Организована је хитна евакуација дипломата, а САД су послале додатне трупе да обезбеде сигуран излазак својих дипломата из земље.
Талибани су у недељу, након што су ушли у град, обећали да ће сви страни држављани бити безбедни.
Извор агенције ТАС у главном граду Авганистана рекао је да се на улицама повремено чују пуцњи и да се користи тешко наоружање.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (3)