ХАМАС ОДМАХ ОДГОВОРИО: Супротставићемо се и новој изралеској влади

13. 06. 2021. у 20:33

ЛИДЕРИ палестинског Хамаса данас су поручили да ће се супротставити новој израелској влади којој ће ускоро почети мандат.

ХАМАС ОДМАХ ОДГОВОРИО: Супротставићемо се и новој изралеској влади

Фото: Принтсцреен/Твитер

Портпарол Хамаса Фавзи Бархум, рекао је да је било која израелска влада је "окупатор насеља, којој се мора одупрети свим облицима отпора, а највише оружаним отпором", пренео је АП.

Хамас и Израел су прошлог месеца имали оружани сукоб који је трајао 11 дана, а супротстављене стране су до сада четири пута ратовале откако је радикални Хамас преузео контролу у Гази 2007. године од ривалске Палестинске самоуправе.

Упркос анимозитету, Хамас и Израел су одржали индиректне преговоре намењене прекиду ватре.

Бархум је оценио да ће "понашање нове владе одредити начин на који ће се Хамас одговорити".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: Ово је неприхватиљво и невиђено брутално

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"

ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".

19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

УМРО ВЕЛИКИ ГЛУМАЦ Петровци: Албанци ме звали српски шпијун, а кад треба - патриота! Знам шта сам - никад ме нико није купио

УМРО ВЕЛИКИ ГЛУМАЦ Петровци: "Албанци ме звали 'српски шпијун', а кад треба - 'патриота'! Знам шта сам - никад ме нико није купио"

ГЛУМАЦ и професор глуме Енвер Петровци преминуо је данас у 72. години, а једну од последњих улога одиграо је између осталог у филму "Руски конзул", серији "Клан", "Јужном ветру", "Сенкама над Балканом", "Бољем животу"...

22. 09. 2025. у 16:07

Коментари (0)

РУСКА ЕЛИТА СТИЖЕ У БЕОГРАД! Путинова десна рука: Долазимо због ваше религије!