ТО НИКАКО НЕ СМЕ ДА СЕ ПОЛИТИЗУЈЕ: Лавров позвао на проширење сарадње итраге о пореклу короне
МЕЂУНАРОДНА сарадња у процесу утврђивања порекла корона вируса требало би да се прошири, али ова ситуација не би смела да се политизује, изјавио је данас министар спољних послова Русије Сергеј Лавров.
Фото: ЕПА
Он је то рекао током излагања на међународном форуму "Примаков" названом по некадашњем министру спољних послова Русије Јевгенију Примакову.
- Уверен сам да морамо да наставимо напоре у том правцу, али без полтизације. Постоје покушаји да се ситуација са пандемијом корона вируса политизује и то одражава жељу неких држава да користе нефер методе надметања - указао је Лавров, преноси ТАС.
Лавров је позвао на проширење сарадње у потрази за одговорима о пореклу корона вируса.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)