ПОДГРЕВАО БУРЕК НА ЧАСУ: Ученик Електротехничке школе добио укор - али постао хит на друштвеним мрежама
ДA глад не бира ни место ни време, сведочи пример средњошколца са Балкана, који је у паузи између два часа, направио импровизовани "роштиљ" на коме је подгревао бурек.
Фото Илустрација В. Н.
Ипак, кулинарска сналажљивост му се није исплатила, пошто је на крају кажњен са укором.
Бизарна и црнохуморна ситуација, одиграла се у Осјеку, када је неименовани ученик Електротехничке и саобраћајне школе током одмора, направио импровизовани роштиљ који је упалио уз помоћ средства за дезинфекцију. Ову нечувену ситуацију, наводно је прекинула разредна старешина уласком у учионицу. Одлука школе, убрзо је постала прави вирал на друштвеним мрежама.
У писаном образложењу стоји како је он кажњен укором због роштиљања на часу.
- За време одмора на школској клупи користећи дезинфекционо средство као гориво које је запалио на импровизираном роштиљу грејао је бурек. У почињењу истог дела затекла га је доласком на час разредна - стоји у образложењу.
У даљем току саопштења пише се како је ученик на овај начин довео у опасност себе, остале ученике, као и школску имовину. Између осталог, наведено је и да му је ово прва изречена педагошка мера, али како се ради о озбиљном преступу, одмах је добио укор.
На друштвеним мрежама, након појављивања списа, почела је права ерупција смеха и коментара на рачун дечака, од којих су најзанимљивији били они да велики умови и иноватори од малих ногу наилазе на неразумевање околине, али и она стандардна реченица када су овако чудни догађаји у питању "живеће овај народ".
(Блиц)
Препоручујемо
КРИЗНИ ШТАБ ПРЕЛОМИО! Ево како ће ђаци похађати наставу следеће недеље
19. 03. 2021. у 14:41
ОДЛУКА У ТОКУ ДАНА: Тиодоровић о новим мерама и настави за млађе основце
19. 03. 2021. у 13:09
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ТАЈНИ ДОГОВОРИ ИЗ 80их: Како су САД наоружавале Техеран, Регана умало коштало фотеље, умешан државни врх - афера Иран-Контра (ФОТО)
ОЛИВЕР Норт је амерички политички коментатор и пензионисани пуковник Корпуса америчких маринаца који сваком својом појавом подсети на контроверзе које се вежу за његово име.
09. 04. 2026. у 12:33
Коментари (0)