Прва ослобађајућа пресуда за Тодорића и Агрокорове некадашње менаџере

Биљана Ристивојевић

07. 10. 2020. у 14:15

БИВШЕМ власнику Агрокора Ивици Тодорићу и његовим сарадницима изречена је данас ослобађајућа пресуда за злоупотребе на штету те компаније "тешке" 1,25 милиона евра.

Прва ослобађајућа пресуда за Тодорића и Агрокорове некадашње менаџере

Фото: Архива

Тодорића, као председника управе Агрокора, као и суоптужене, тужилаштво је теретило да су 2013. злоупотребили положај јер су на штету концерна омогућили плаћање 1,25 милиона евра у корист швајцарске фирме за саветодавне услуге Сигман АГ, знајући да те услуге нису, нити ће бити обављене у корист концерна.

Ослобађајућа пресуда је донета за Тодорића, и Агрокорове некадашње менаџере Анту Хуљева и Пирушку Цањугу, као и четворооптужену Никол де Роси.

Пресуду је објавило судијско веће којим је председавала Маја Штампар Стипић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЖЕСТОКА ПРЕТЊА ТРАМПУ ИЗ МОЋНЕ ДРЖАВЕ: Ако се САД укључе у рат, напашћемо вас

ЖЕСТОКА ПРЕТЊА ТРАМПУ ИЗ МОЋНЕ ДРЖАВЕ: Ако се САД укључе у рат, напашћемо вас

МОЋНА шиитска милиција из Ирака, Катаиб Хезболах, која има подршку Ирана, запретила је нападима на америчке војне базе широм Блиског истока уколико се администрација Доналда Трампа одлучи да интервенише у евентуалном сукобу између Израела и Ирана.

20. 06. 2025. у 09:27

ЦЕЦИНА КУМА ЗВЕРСКИ УБИЈЕНА У САЧЕКУШИ: Изрешетали је из хеклера са пригушивачем - млади живот угашен у цик зоре

ЦЕЦИНА КУМА ЗВЕРСКИ УБИЈЕНА У САЧЕКУШИ: Изрешетали је из хеклера са пригушивачем - млади живот угашен у цик зоре

СВЕТЛАНА Цеца Ражнатовић и Жељко Ражнатовић Аркан упознали су се 11. октобра 1993. године на прослави дана Српске добровољачке гарде у Ердуту, а већ 19. фебруара 1995. године изговорили су судбоносно "Да" пред пријатељима и породицом.

20. 06. 2025. у 15:23

Коментари (1)

УБИЈЕН КИРИЛ БАБИЧУК: Репрезентативац погинуо у Украјини