ПРВИ РЕЗУЛТАТИ ИЗБОРА У СПЛИТУ: Ко ће бити градоначелник?

Novosti online

10. 07. 2022. у 20:41

КАНДИДАТ странке Центра за градоначелника Сплита Ивица Пуљак у другом кругу убедљиво води са 14.554 гласова, док је нестраначки кандидат кога подржавају ХДЗ и ХШ Зоран Ђогаш освојио 5.872 гласа, показују први привремени резултати Државне изборне комисије (ДИК).

ПРВИ РЕЗУЛТАТИ ИЗБОРА У СПЛИТУ: Ко ће бити градоначелник?

Илустрација / Фото: Новости архива

Обрађено је 89 од укупно 163 бирачких места, а према подацима ДИК на изборе у другом кругу изашло је 20.823, односно 28,81 одсто бирача, пренела је Хина.

Други круг избора за градоначелника Сплита и његове заменике одржан је јер нико у првом кругу није добио натполовичну већину гласова.

Ивица Пуљак је заједно са својим заменицима Бојаном Ивошевићем и Антонием Кузманићем у првом кругу освојио 22.561 гласова што је 48,73 одсто, а Зоран Ðогаш са Зринком Мужинић Бикић и Томиславом Шутом 11.887 или 25,67 процената.

Гласало се на 163 гласачка места од 7.00 до 19.00 часова, а право гласа је имало 146.581 пунолетних Сплићана.

Избори су одржани након што се распала коалициона власт формирана у Сплиту након локалних избора у мају прошле године.

Пуљак и његов заменик Бојан Ивошевић поднели су оставке након што је против Ивошевића подигнута оптужница због претњи новинарки "Слободне Далмације".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: Кључан је био позив једног човека

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"

У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.

11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад орешником?

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?

РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.

10. 05. 2025. у 12:06

ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА, НАПАДНУТ ТАКМИЧАР: Дигнуто 1.300 полицајаца, почели нереди - ехо рата на улицама Базела (ФОТО)

ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА, НАПАДНУТ ТАКМИЧАР: "Дигнуто" 1.300 полицајаца, почели нереди - ехо рата на улицама Базела (ФОТО)

КАКО би обезбедиле сигурност током Евровизије, у светлу повећаног ризика од терористичких акција, швајцарске власти су ангажовале више од 1.300 полицајаца, уз додатне снаге из швајцарске војске, као и из суседних земаља - Немачке и Француске.

12. 05. 2025. у 15:25 >> 16:10

Коментари (0)

СРПСКА ПЕВАЧИЦА ТРУДНА СА ФУДБАЛЕРОМ ИЗ АФРИКЕ! Објавила слике из кревета, он је држи за стомак