ИМА 97 ГОДИНА И ТРАЖИЛА ЈЕ ПОВРАТАК НА ПОСАО: Судија изгубила парницу
АМЕРИКАНКА Полин Њуман, 97-годишња судија, данас је изгубила тужбу коју је поднела да би могла да се врати на посао, након што је претходне године суспендована због наводних когнитивних и физичких проблема повезаних с њеним годинама.

FOTO: N. Skenderija
Њуман је покушала да оспори суспензију из суда који се фокусира на патенте, жигове и друга питања, тужбом у којој се наводи да је закон из 1980, под називом Закон о понашању и инвалидности судија, којим се прописује процес смењивања судија, у супротности са Уставом САД.
Окружни судија Кристофер Купер пресудио је у уторак против тврдњи Њуман да је се тим законом крше уставна права на прописани процес.
Купер је у фебруару одбацио друге уставне тврдње које је Њуман изнела, а њен адвокат Грег Долин рекао је Ројтерсу да ц́е се судија жалити на одлуку.
Судија Кимберли Мур, главна судија Федералног округа, рекла је у наредбама објављеним прошле године да је Њуман показала знаке озбиљног когнитивног и физичког оштец́ења и оптужила је да одбија да сарађује у истрагама о њеном менталном здрављу.
Њуман је најстарија америчка савезна судија која није имала статус вишег члана са скрац́еним радним временом.
Именовао ју је председник Роналд Реган 1984. године.
Њуман је цењена личност у патентном праву и истакнути дисидент на суду, која често одлучује о случајевима који укључују велике компаније.
Данашња пресуда долази у тренутку када поједини демократски посланици позивају председника Џоа Бајдена (81) да се повуче из трке за реизбор, због забринутости за његове способности и година.
Танјуг
БОНУС ВИДЕО - ТАЈНО ОРУЖЈЕ РУСКОГ РАКЕТНОГ СИСТЕМА: ЈАРС изводи вежбе камуфлаже и контрадиверзије
Препоручујемо

ПОЧИЊЕ СУЂЕЊЕ АЛЕКУ БОЛДВИНУ: Оптужен за убиство из нехата током снимања филма Рђа
09. 07. 2024. у 18:39

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)