СТОТИНЕ МРТВИХ ПТИЦА ПАДА СА НЕБА: Мистериозни догађај уплашио људе, стручњаци открили шта је могући узрок (ВИДЕО)

Новости онлине

13. 02. 2022. у 07:19

НА СТОТИНЕ птица пало је са неба у Мексику, а узрок мистериозног догађаја у граду Кваутемок у покрајини Чивава се истражује. Велики број птица угинуо је и остао да лежи на земљи, а пад јата забележиле су сигурносне камере.

СТОТИНЕ МРТВИХ ПТИЦА ПАДА СА НЕБА: Мистериозни догађај уплашио људе, стручњаци открили шта је могући узрок (ВИДЕО)

Фото: Јутјуб/El Diario de Chihuahua

Снимак је настао у рано јутро 7. фебруара, а грађани су позвали полицију која је нашла око стотину мртвих птица на улици, преносе мексички медији.

Како су навели очевици, птице су пале око пет сати ујутро.

Утврђено је да се ради о врсти птице жутоглави врањак, која живи на северу Канаде, а у Мексику је као селица проводила зиму.

Полиција је позвала ветеринаре и зоологе, који су изнели неколико могућих теорија шта се догодило, али ниједна још није потврђена.

Према мишљењу стручњака, птице су могле да угину због удисања отровних гасова из оближње топлане или јаког струјног удара ако су стајале на жици електричног вода.

Поједини медији ван Мексика изнели су тезу да се ради о грешци у мурмурацији, односно у формирању великог јата. Таква грешка најчешће се догађа када птице које су у великом јату покушавају да побегну од предатора, па се изгуби њихова међусобна координација у јату и дође до колапса због међусобног сударања.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: УБИЛА ГА СТРУЈА - Орао из Норвешке страдао у Србији

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (0)

И ПО КУЋИ САМ СВЕ ОБАВЉАО САМ: Кнез о разлозима развода - Није хтела да ради