ТРИ СЕСТРЕ У "ГВАРНЕРИЈУСУ": Клавирски концерт Марије, Еме и Ане Хоржа, уметница српско - румунског порекла

Вукица СТРУГАР

18. 07. 2025. у 15:02

КОНЦЕРТ младих америчких пијанисткиња српско-румунског порекла Марије, Еме и Ане Хоржа - одржава се у у уторак, 22.јула, у "Гварнеријусу".

ТРИ СЕСТРЕ У ГВАРНЕРИЈУСУ: Клавирски концерт Марије, Еме и Ане Хоржа, уметница српско - румунског порекла

фото "Гварнеријус"

Три уметнице, које нижу успехе на међународним клавирским такмичењима, прве ноте научиле су на клавиру своје мајке, истакнуте српске концертне пијанисткиње, професорке и шефа клавирске катедре на Универзитету Западног Вашингтона у Белингему - Милице Јелаче Јовановић.

Марија, Ема и Ана представиће свој таленат београдској публици изводећи дела Хајдна, Шопена, Равела, Јошимацуа, Бетовена, Џејмса Лија, Мокрањца, Рахмањинова и Чена Јиа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

THE DORCOL RESIDENCE ПРЕДСТАВЉЕН НА ДОГАЂАЈУ ГОДИНЕ: Нови стандард луксузног становања у Београду