ДАНИ СЛОБОДАНА СТОЈАНОВИЋА: У Пожаревцу петнаеста манифестација у знак сећања на чувеног сценаристу и драмског писца
МАНИФЕСТАЦИЈА "Дани Слободана Стојановића" одржаће се од 7. до 10. октобра у Пожаревцу, у организацији Народне библиотеке "Илија М. Петровић".

фото НБ "Илија М.Петровић"
Познати српски сценариста и драмски писац, Слободан Стојановић (1937 - 2000) био је и уметнички директор Савременог позоришта у Београду, уредник Телевизије Београд и професор сценарија на Факултету драмских уметности у Београду. Између осталог, сценариста је једне од наших најбољих телевизијских серија "Више од игре", потписао је и "Учитеља" и "Приче из фабрике", филмове "Држање за ваздух" и "Једног лепог дана", тв драму "Јастук гроба мог",а у позоришту је посебан траг оставио као аутор комада "Птиц и птица", у режији Дејана Мијача.
У оквиру манифестације, која се у Пожаревцу одржава петнаести пут у знак сећања на знаменитог земљака, најављно је отварање изложбе "Поетика Слободана Стојановића", проглашење победничке драме на конкурсу с његовим именом, пројекција ТВ филма "Или како вам драго ... Птиц и птица" (режија Здравко Шотра, сценарио Слободан Стојановић), представљање Стојановићеве драме "Девојка са лампом, 1936" и друго.

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (0)