ПРВО ИЗВОЂЕЊЕ "ТИХО ТИШЕ": Представа у режији Ане Јанковић на Летњој сцени БДП

В.В.С.

09. 08. 2023. у 13:32

ПРЕМИЈЕРНО извођење представе "Тихо тише" по тексту Милице Радојчић и у режији Ане Јанковић биће у суботу, 12. августа, на Летњој сцени Београдског драмског позоришта.

ПРВО ИЗВОЂЕЊЕ ТИХО ТИШЕ: Представа у режији Ане Јанковић на Летњој сцени БДП

фото Промо

Представа ће бити одиграна у оквиру пројекта "Нови гласови", у најави се открива и сиже: пошто је неко пријавио силовање, група средњошколаца који су сведоци, али и саучесници злочина, покушава да склопи причу о томе шта се догодило претходне ноћи, али не могу да се сложе око једне ствари - да ли је то било силовање или секс?

Намера представе је да позове на преиспитивање митова о силовању, патријархата и, уопште, положаја жене у друштву у коме се секс и силовање користе као синоними, у коме "не" још увек значи "да".

Играју Александра Аризановић, Јана Милосављевић, Ања Ћурчић, Вељко Стевановић, Чубрило Чупић и Никола Ђорђевић. Драматург је Теодора Марковић, сценограф Бојан Каурин, костимограф Јован Цветковић, кореограф Александра Аризановић, а музику је урадила Дуда Буржујка.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

Коментари (0)

БЕЗБЕДНОСТ НА РАДУ: Култура која спасава животе