"АТМОСФЕРА" НА ТРИ ЈЕЗИКА: Представа настала у копродукцији Вршца, Темишвара и Сегедина
У САРАДЊИ три театра (НП "Стерија" из Вршца, Народног позоришта из Темишвара и Народног позоришта из Сегедина) изведена је премијера тројезичне представе "Атмосфера" на српском, мађарском и румунском језику на сцени татра "Михај Еминеску" у Темишвару.

фото:Промо
Копродукција је реализована у оквиру пројекта "Темишвар - Европска престоница културе 2023.", а текстови су настали на драмској радионици "Банат у Европи" заједничким радом драматурга Николе Станишића (Вршац, Србија), Ане Варшањи (Сегедин, Мађарска) и Андреја Урсуа (Темишвар, Румунија).
Глумице Народног позоришта "Стерија", Моника Болдовина Бугле и Тамара Тамчи Тоскић, тумачиле су лик баке и унуке полазећи од упознавања, неприхватања навика једна друге, до помирења са судбином, уз вођење редитеља Гаврила Пинта.
Прича Ане Варшањи се бави ликовима које, сплетом околности судбина, повезује и на веома специфичан начин сазнају тужне околности које ће их заувек променити.
Представа која је изведена на румунском језику, урађена је у комичном жанру, али заједничко свим причама је да повезују регион, погледе на живот, креативно искуство и на емотиван начин приказује разне односе између блиских људи, који заувек мењају њихове будуће животе.
Препоручујемо

КЊИГА "СПАСИ МАЧКУ" ПРЕД ЧИТАОЦИМА: Дело сценаристе Блејка Снајдера у Галерији "Аргет"
19. 12. 2022. у 16:26

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"
ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".
19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

ПРЕМИНУЛА БАКА ЦАНА: У њеној кући снимана је чувена серија "Село гори, а баба се чешља"
Серија "Село гори, а баба се чешља" редитеља Радоша Бајића освојила је срца читаве Србије, и уз њу су одрасле многе генерације.
23. 09. 2025. у 08:36
Коментари (0)