"ЧЕТВОРОЈЕВАНЂЕЉЕ" ПУНИ 470 ГОДИНА: Изложба посвећена најстаријој београдској књизи у БГБ
У ОДЕЉЕЊУ за рад са корисницима Библиотеке града Београда (Кнез Михаилова 56), од 4.августа до 3. септембра биће изложена најстарија књига штампана у нашем главном граду, на поставци у част њеног јубилеја - "Београдско четворојеванђеље - 470 година прве књиге штампане у Београду", чији је аутор Миланка Бабић Вукадинов.

Фото промо
Део изложбе је и каталог који се може прелистати на електронском дисплеју.
Ова београдска књига на српскословенском језику и ћирилици појавила се 4. августа 1552. године.
Њен штампар је био јеромонах Мардарије, а објављена је захваљујући дубровачким трговцима Радиши Дмитровићу и Тројану Гунулићу, који су у својеврсној колонији, на месту данашњег Дорћола, основали прву београдску штампарију.
Препоручујемо

ЏИНОВСКИ РЕВОЛВЕР У КАВЕЗУ: Дело Владимира Додига Трокута испред бечке "Албертине"
26. 07. 2022. у 23:02

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)