СВЕТОСАВЉЕ је много више од религиозног осећања, оно је и геополитички поглед на свет и културна, правна, морална и просветна пракса који су српском народу дали идентитет и омогућили стварање државе на опасном простору сучељавања највећих светских сила и њихових универзалистичких религија и идеологија.
Поновно упознавање и разумевање дела и завета српског светитеља - модернизатора је једини начин да се српски народ спасе са руба биолошког и идентитетског опстанка, суштинска је порука књиге "Геополитика Светосавља" проф. др Љубише Деспотовића у издању Архива Војводине и Института за политичке студије, у коме је аутор научни саветник и председник Научног већа.
05. 05. 2025. у 13:13
Pc
01.03.2022. 09:44
Овим чином уместо да заштитимо свој језик ми га још дубље гурамо у амбис.
Zlatokosa
01.03.2022. 10:21
Svaka čast!
447
01.03.2022. 12:02
То еј одлично што се књиге Срба на хрватском писму неће више рачунати у хрватску баштину. И то по правди. А питање за директора Народне библиотеке Пиштала је: ко му је то гарантовао и којим документом, којом одлуком? Друго, како ће се, по чему одређивати хрватске књиге на истом писму, хоће ли и оне ићи у српску књижевност? Ми (нормални Срби, не бисмо желели да се нама приписују туђе књиге. Ипак еј сигурније Пишталу и свим нашим писцима да се нее ките туђим перјем (хрватском абецедом), него нека, ипак српски језик пишу српским (ћириличким) писмом, на шта нас обавезује и Устав Републике Србије (Члан 10, став први) и општа пракса у свету -- да се свој језик пише својим, а не туђим писмом. Нажалост, има још писаца који своје књиге (Пишатло готово све) објављују објављују на српском језику хрватским писмом.