УХАПШЕН МУШКАРАЦ У ПОЖАРЕВЦУ: У бурадима држао 24 тоне хемикалија за производњу дроге
ОСНОВНИ суд у Пожаревцу одредио је једномесечни притвор за И. М. (24) из околине Жабара, због сумње да је починио кривично дело неовлашћена производња и стављање у промет опојних дрога.

Фото: Д.Н.
Њему је притвор одређен како не би поновио кривично дело за коje се терети, да не би утицао на сведоке и због могућности бекства.
Према незваничним сазнањима Новости, осумњичени је ухапшен јер је полиција на његовом породичном имању открила 118 буради од по 200 кг, у којима се налазио бензин-хлорид, произведен у једној београдској фирми, а који се користи за производњу синтетичких дрога.
Токсиколошком анализом утврђено је да у бурадима има и извесне количине амфетамина.
Приликом саслушања пред основним тужиоцем, у присуству двојице бранилаца које је сам ангажовао, осумњичени је негирао кривицу, тврдећи да не зна откуд бурад на његовом имању и да он тамо више не живи.
Уколико се докаже да је извршио дело за које се терети, њему прети казна од две до осам година затвора.
Полиција и Основно тужилаштво настављају истрагу о овом случају, како би се утврдило како је осумњичени, као физичко лице, могао да купи толику количину бензин-хлорида и да ли је у свему томе имао саучеснике.
Препоручујемо

У СТАНУ КРИО АМФЕТАМИН: Кривична пријава мушкарцу из Сремске Митровице
27. 12. 2021. у 15:30

ДРОГУ КРИО У СТАНУ И КОЛИМА: У акцији полиције ухапшен Новосађанин
24. 12. 2021. у 23:29

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)