УХАПШЕН КРАДЉИВАЦ ЦРКВЕНОГ НОВЦА: Мештанин Опова похарао 10 верских објеката у Панчеву и Зрењанину
Панчевачка полиција је, интензивним оперативним радом, расветлила серију тешких крађа цркава на подручју Зрењанина и Панчева.
profimedia
Ухапсили су Ј. И. (44) из јужнобанатске општине Опово, због сумње да је од октобра до децембра ове године провалио у осам православних и католичких цркава на територији Панчева и две у околини Зрењанина, из којих је украо новац.
Одређено му је задржавање до 48 сати, након чега ће уз кривичну пријаву бити приведен надлежном тужилаштву.
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (0)