ПОЛИЦИЈА ПРИКУПЉА ПОДАТКЕ: Тужилаштво истражује да ли је "Стражар" кријумчарен
ПОСЕБНО одељење за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Београду наложило је полицији да прикупи сва потребна обавештења у вези са уносом слике Паје Јовановића "Стражар" у Србију.

Фото Танјуг
Како су навели у свом саопштењу, о свим радњама које у конкретном случају буду предузете јавност ће бити благовремено обавештена.
Списи овог предмета у Више тужилаштво прослеђени су у петак из Трећег основног јавног тужилаштва. Слика "Стражар" одузета је средином јула од градског секретара за стамбено-комуналне послове Николе Ковачевића на аеродрому Никола Тесла. Он је слетео авионом из Беча, где је купио то дело на аукцији, али није га пријавио да плати царину. "Стражар" је пронађен приликом прегледа кофера.
Сад тужилаштво треба да истражи да ли је приликом уноса слике извршено кривично дело кријумчарење. Иначе Ковачевић је у Београду познат као колекционар слика.
Препоручујемо

АУТО СЛЕТЕО СА ПУТА И УДАРИО У СТУБ: Саобраћајна несрећа код Обреновца - Возило потпуно изгорело, повређено пет особа
23. 09. 2021. у 08:23 >> 08:28

ЛОKАЛИЗОВАН ПОЖАР У ПОЉОПРИВРЕДНОЈ ШKОЛИ У СВИЛАЈНЦУ: Изгорео целокупни складишни простор за сено
23. 09. 2021. у 13:08 >> 13:39

ЕКСПЛОДИРАО РЕЗЕРВОАР НА АУТОМОБИЛУ: Ватра уништила прозоре на суседној згради - Детаљи пожара у Миријеву
23. 09. 2021. у 10:30 >> 10:42

НЕВЕРОВАТНА ГРЕШКА РУСИЈЕ Зеленски: Москва послала Украјини тела 20 руских војника приликом репатријације
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да се приликом репатријације тела погинулих војника испоставило да су 20 оних које је Русија вратила као украјинске погинуле војнике, у ствари били руски војници, а да је један био страни плац́еник.
21. 06. 2025. у 15:10

МУП ИЗДАО ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ГРАЂАНЕ СРБИЈЕ: Одмах позовите овај број
СЕКТОР за ванредне ситуације МУП апелује на грађане да буду савесни при употреби отвореног пламена и, ако примете пожар, да одмах позову ватрогасно-спасилачку јединицу на број телефона 193.
21. 06. 2025. у 15:40

ИНЦЕСТ УНИШТИО ПОРОДИЦУ: Глумици брат крстио ћерку, а она га завела и родила му сина
СЛАВНА глумица Грета Скаки у једном моменту је била тема свих медија, након што је обелодалила да је у романси са својим братом од тетке Карлом Монтегацом. Ова романса разорила је њену породицу, а њих двоје су се у једном моменту чак и заклели на вечну љубав.
21. 06. 2025. у 10:39