У НОВОМ САДУ УХАПШЕНО ЧЕТВОРО ЗБОГ ПРАЊА НОВЦА: Државу оштетили за скоро 70 милиона динара
ПО налогу Посебног одељења за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Новом Саду, полиција је ухапсила четири особе.
Фото Tanjug
Против још једне биће поднета кривична пријава у редовном поступку.
Због постојања основа сумње да је извршила кривична дела прање новца, пореска утаја и пореска превара у вези са пдв из Закона о пореском поступку и пореској администрацији полиција је ухапсила Д. Ц. (53), као и Б. Б. (33), Б. Б. (31) и Н. Ц. (75) који се терете за наведена кривична дела у помагању.
Такође, полиција ће против А. Р. (27) поднети кривичну пријаву због постојања основа сумње да је извршила кривично дело пореска утаја.
Како се сумња, Д. Ц. је уз помоћ осталих осумњичених од 2019. до 2023. године као одговорно и фактички одговорно лице више привредних друштава, у намери да оствари право на неосновани повраћај пдв и порески кредит и избегне плаћање пдв сачинила и прибавила рачуне неистините садржине о наводно извршеној набавци добара и услуга.
На тај начин, она је, како се сумња, неосновано оставрила право на повраћај пдв и пореза на добит предузећа у укупном износу од 69.536.632 динара, након чега је без правног основа себи и осталим осумњиченима извршила пренос новца са пословних рачуна фирми у укупном износу од 33.182.735 динара, знајући да та имовина потиче од криминалне делатности. Осумњичени су након преноса, новац подигли са пословних рачуна банкомата и на шалтеру банке.
Осумњиченима Д. Ц, Б. Б, Б. Б. и Н. Ц. одређено је задржавање до 48 часова и они ће, уз кривичну пријаву, бити приведени надлежном тужилаштву.
Препоручујемо
ПОВРЕЂЕНО ВИШЕ ОСОБА: Тешка саобраћајна несрећа на ауто-путу Нови Сад - Београд
24. 06. 2026. у 13:58
БЕБУ ПРЕГАЗИО ТРАКТОР, У БОЛНИЦИ ЈОЈ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Хорор у Гроцкој
23. 06. 2026. у 19:14
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка
РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.
23. 06. 2026. у 08:02
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)