ПРИЗНАО ДА ЈЕ ПОДРЖАВАО ИСЛАМСКУ ДРЖАВУ? Саслушан Новопазарац због објаве у којој је величао вехабију који је извео напад у Београду

У ЈАВНОМ тужилаштву за организовани криминал данас је саслушан М.Д. из Новог Пазара, због сумње да је извршио кривично дело јавно подстицање на извршење терористичких дела.

ПРИЗНАО ДА ЈЕ ПОДРЖАВАО ИСЛАМСКУ ДРЖАВУ? Саслушан Новопазарац због објаве у којој је величао вехабију који је извео напад у Београду

Фото: AP Photo/Marko Drobnjakovic/Printskrin

Осумњичени М.Д. је изнео одбрану, саопштено је из тог тужилаштва. Након саслушања, јавни тужилац за организовани криминал предложио је судији за претходни поступак Посебног одељења за организовани криминал Вишег суда у Београду да се М.Д. одреди притвор због опасности од бекства и да не би поновио кривично дело.

Како Танјуг сазнаје, он је на саслушању признао да подржава Исламску државу. М.Д. је на једној друштвеној мрежи поделио фотографију Милоша Жујовића, који је из самострела ранио жандарма испред израелске амбасаде, уз цитат "брате наш алах те примио и почастио Џенетом, амин, макар си пробао нешто и заболело те стање у Гази".

Жујовића је рањени жандарм савладао и пуцао у самоодбрани у њега, од којих повреда је Жујовић преминуо.

БОНУС ВИДЕО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

Коментари (0)

Друштвена одговорност као темељ пословања компаније Меридианбет