"ЗАКАЗАО ЈЕ ЉУДСКИ ФАКТОР": Бивши управник КПЗ Сремска Митровица о језивој смрти пензионера Станимира Брајковића у затвору у Падинској скели
ТРАГЕДИЈА која се догодила несрећном Станимиру Брајковићу у затвору у Падинској Скели, увелико је узнемирило овдашњу јавност и "позвало" на одговорност надлежне.

Фото: Фејсбук
Тривун Ивковић, један од најпознатијих челних људи српског затвора, сада пензионер, којем, како је познато, својевремено кад је био на функцији управника КПЗ "Сремска Митровица" ништа није могло да промакне, за "Новости" каже:
- Овде је људски фактор заказао у потпуности - тврди Ивковић. - Немогуће је да стражар који има директне контакте са осуђеницима не зна шта се дешава у ћелији. Његова прва и основна дужност је да обилази, да посматра, да разговара са осуђеницима и да посматра и да гледа како се ко понаша, било да то ради на два сата или на 15 минута ако је потребно.
Наш саговорник даље наводи да уопште није важно колико један затвор треба да има чувара.
- Знам да у Сремској Митровици има негде око 300 чувара на 2.000 осуђеника - објашњава бивши управник. - Није проблем колико чувара има, него колико и како раде, односно да ли заиста поштују и примењују своја задужења, од којих је најважније да чува и сачува све оне који су на издржавању казне. Ови стражари, очигледно, нису радили добро свој посао, јер је немогуће да не примете да се нешто сумњиво дешава. Нарочито, јер је старији човек стављен у ћелију са тројицом много млађих осуђеника, па су га злостављали, а он, јадан, није смео ником ништа да каже.

Фото: Приватна архива
Ивковић је изричит да је у овом случају било великих пропуста, како од стране стражара, тако и медицинског особља, које није могло да "препозна" повреде код времешног Брајковића.
- Немогуће је да видите модрице на некоме, да вам он каже да су настале од пада и да ви поверујете једном, али више пута је заиста невероватно. Ту је вероватно свеобухватна немарност, јер сад сви више гледају и куцкају мобилне телефоне и на радном месту, него што се заиста баве послом којим би требало. Управник, начелник, надзорник, стражар, лекар, у том ланцу су сви криви. А кад се трагедија десила, бојим се да се дошло до тога да се она заташка. Сви ови људи морају да одговарају, чак и кривично ако треба, јер је живот, ма ко да је у питању, највреднији.

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

СРПСКА СНАЈА ИЗ ЗАМБИЈЕ Описала свој прелазак у православље: "У почетку, неке ствари биле су ми ЧУДНЕ"
ПАТРИЦИЈА Каунда из Замбије пре неколико година заљубила се у младића из Србије, а због њега се доселила у нашу земљу, па чак и променила веру.
02. 08. 2025. у 11:32
Коментари (0)