ХАПШЕЊЕ У БЛАЦУ: Мушкарац осумњичен да је отуђио више од 2.420 тона меркантилне пшенице

Novosti online

06. 04. 2022. у 17:42

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Службе за сузбијање криминала, у сарадњи са Полицијском управом Прокупље, а по налогу Посебног одељења за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Нишу, у предмету контроле складиштара који лагерују робу Републичких робних резерви, ухапсили су С. И. (1961) из Блаца, због постојања основа сумње да је извршио кривично дело злоупотреба положаја одговорног лица.

ХАПШЕЊЕ У БЛАЦУ: Мушкарац осумњичен да је отуђио више од 2.420 тона меркантилне пшенице

Д.Н.

Он је, како се сумња, као одговорно лице привредног друштва „АКИ Комерц“ ДОО Блаце, од 1. јануара до 4. априла 2022. године, отуђио више од 2.420 тона меркантилне пшенице, у власништву Републичке дирекције за робне резерве, а која му је била поверена на складиштење и чување. 

Осумњичени је на тај начин оштетио Републичку дирекцију за робне резерве за 96.523.405 динара, док је за себе прибавио противправну имовинску корист у истом износу.

С. И. је одређено задржавање до 48 часова и он ће, уз кривичну пријаву, бити приведен надлежном тужилаштву.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!

ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић се ухватио за главу након што му је грађанка Бора открила борбу за усвајање детета и проблеме са социјалном помоћи, обећавши да ће покушати да учини све што може да проблем буде решен.

20. 02. 2026. у 22:47

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

КОСОВО, СРБИЈА, УСТАНИТЕ! Трамп поздравио и госте којих није било у сали

"КОСОВО, СРБИЈА, УСТАНИТЕ!" Трамп поздравио и госте којих није било у сали

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп основао је Одбор за мир, али је већ на оснивачком састанку "Одбора за мир" запретио ратом. Претњу из говора поновио је и у авиону за Џорџију. Озбиљност показује и премештање носача авиона у источно Средоземље.

21. 02. 2026. у 09:40

Коментари (0)

ВЕЛИКА ДЕЛА НА СЦЕНИ ХУМАНОСТИ: „Мој први пут“ и „Јазавац пред судом“ у Фондацији Mozzart