ПОМАМА ЗА ЖЕСТОКИМ ПИЋИМА ПРЕД ПРАЗНИК: Од 25 до 40 одсто више се куповао алкохол него раније
ПОТРОШАЧИ су 30. и 31. децембра алкохолна пића куповали више за 25 до 40 одсто у односу на претходне године, показују подаци Привредне коморе Србије.

Фото: ПРОМО
Најударнији дани за куповину прехрамбене робе су и ове године били 30. и 31. децембра, али су грађани овога пута пазарили више алкохол.
- Од 25 до 40 одсто су се више, него ранијих година куповала алкохолна пића, а разлог за то је што се 2021. углавном чекала код куће – објашњава Жарко Малиновић из ПКС. – Више се пазарило и паковано месо и још двадесетак намирница, а брашно се куповало мање него раније.
Уочи празника се, како наводи, набавка прехрамбене робе обављале више у малопродајним објектима, док је претходних месеци примећен пораст онлајн куповине намирница.
- Разлози за то су што је одређене врсте робе тешко изабрати путем онлајн трговине, а други се тиче наших капацитета за доставу, који су прилично ограничени и представљају изазове са којима ћемо се носити у овој и следећим годинама – наводи Малиновић.
Он истиче и да се за захваљујући иницијативи ПКС да се у другој половини децембра ублаже мере за рад продавница, делом стабилизовао промет и у другим, непрехрамбеним сегментима трговине.

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

ХАОС У ХРВАТСКОЈ: Загреб у блокади, затварају се 3 главна моста, а саобраћај се обуставља због концерта Томпсона
ВЕЋ ЈЕ почело фазно обустављање саобраћаја у области око Хиподрома - 11 дана пре концерта.
24. 06. 2025. у 12:24
Коментари (0)