ШТА ЗНАЧИ ДОЛАЗАК ДФЦ-а У СРБИЈУ: Београд постаје финансијски центар региона
ДОЛАСКОМ Америчке развојне агенције (ДФЦ) Београд ће постати финансијски центар региона, јер ће се у престоници Србије одлучивати о великим инвестицијама. Овако потпредседник Америчке привредне коморе, Иван Милетић, оцењује најављено отварање канцеларије ДФЦ.
Фото: Д. Миловановић
- То је сјајна вест за Србију јер ДФЦ улаже у велике инфраструктурне пројекте, здравствени сектор, али и пројекте од друштвеног значаја као што су женско предузетништво - објашњава Милетић. - Најављен је долазак делегације већ 21. септембра у Београд, што значи да они брзо желе да почну са послом. Претпостављам да ће та делегација већ на почетку кренути са разговором о томе какви би ово пројекти могли да буду.
ДФЦ традиционално улаже у велике инфраструктурне пројекте, а у Вашингтону је, како Милетић наводи за телевизију Пинк, већ било говора о железничком саобраћају, о великим пројектима који се тичу изградње пруга, што би повећало извозне капацитете Србије и региона.
- Они улажу и у здравствени сектор, али и пројекте од друштвеног значаја као што женско предузетништво - истиче Милетић. - То је нешто што чланице Америчке привредне коморе годинама подржавају у Србији. Жене предузетнице и мали бизнис, то су послови који су окосница наше економије.
Он додаје да ће ДФЦ канцеларију једино имати у Београду, јер је Београд постао центар региона када је у питању пословање.
- То ће Београд ставити на мапу и као финансијски центар, овде ће се доносити озбиљне одлуке о великим инвестицијама, то су ствари од великог значаја - закључује Милетић.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСКА ВОЈСКА ЗАТВАРА ОБРУЧ ОКО КРАСНОГ ЛИМАНА: Украјинцима остала само два-три канала снабдевања
РУСКИ оператери беспилотних летелица уништавају преостале канале снабдевања Оружаних снага Украјине у Красном Лиману, изјавио је командир посаде извиђачког дрона 25. комбиноване армије групе трупа „Запад“, познат под кодним именом „Морјак“.
15. 07. 2026. у 16:04
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)