ФРАНЦУСКА ДУЖНИЧКА КРИЗА: Угрожена еврозона?
09. 09. 2025. у 15:43
СВЕ што се тренутно догађа у Француској, с падом владе и дужничком кризом, могло би да има одјека и у Европи и свету.
Повезане вести
ЕВРОПУ ИЗ ДРУГОГ РЕДА УВЛАЧЕ У СУКОБ: Иако европске престонице истичу да не учествују у рату на Блиском истоку, све су ближе црвеној линији
Блиски исток гори, а Европа поново гледа из прикрајка као актер другог реда шта се догађа на светској сцени, без могућности да се усагласи и реагује.
15. 03. 2026. у 16:12
ЦЕНЕ ЛИФТОМ ЈУРЕ ГОРЕ, А СПУШТАЈУ СЕ ПЕШКЕ: Европа неспремна за енергетске шокове изазване изненадним кризама
Амерички и изралески удари на Иран директно су се одразили на џеп европских грађана.
11. 03. 2026. у 12:57
БРИСЕЛ НЕЋЕ РУСКУ НАФТУ: ЕУ не намерава да укине сакнције Москви
ЕУ одбацује сваку могћност ублажавања санкција уведених на руску нафту, како би се на тај начин снизиле цене енергената.
10. 03. 2026. у 16:15
ЕВРОПИ ПРОПАЛО "КУПУЈМО ДОМАЋЕ": Стари континент постао рекордер по куповини наоружања у свету, од свега профитирају САД
Хладни, а богме и „врући“ рат, закуцао је озбиљно на врата Европе, због чега је Стари континент тренутно постао светски рекордер по наоружавању.
10. 03. 2026. у 12:32
УЗАЛУДНА НАДА У КОЛЕКТИВНУ ОДБРАНУ: Због чега ЕУ није активирала члан 42.7 кад је нападнута територија Кипра
Подле дронова који су погодили британску базу на Кипру, земљу чланицу ЕУ, у први план је поново истакнуто питање колективне европске одбране.
09. 03. 2026. у 12:25
Најновије из рубрике
У ЕЛЕКТРОМРЕЖУ У БОРУ ДРЖАВА УЛОЖИЛА 260 МИЛИОНА ДИНАРА Месаровић: Велики радови обезбедили уредно снабдевање електричном енергијом
Потпредседница Владе и министарка привреде Адријана у Бору је одржала конструктиван састанак са руководством Електродистрибуције на којем је било речи о даљем инвестирању и реконструкцији електромреже.
26. 03. 2026. у 18:42
КОНАЧНО ПОЗНАТ РАЗЛОГ РАТА СА ИРАНОМ Амерички медији: Трамп жели приступ иранској нафти након завршетка сукоба
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп рекао је својим саветницима да жели приступ делу иранске нафте након рата са Ираном. Бела кућа намерава да укључи такву клаузулу у мировни споразум, али тренутно нема планова наводи Волстрит журнал, позивајући се на изворе.
26. 03. 2026. у 18:22
АМЕРИКА БАНКРОТ! ДУГ ЈЕ У 136.000 МИЛИЈАРДИ: Министарство финансија прогласило ИНСОЛВЕНТНОСТ у извештају за фискалну 2025. годину
КОНСОЛИДОВАНИ финансијски извештаји Министарства финансија за фискалну 2025. годину откривају 6,06 билиона долара имовине у односу на 47,78 билиона долара обавеза, искључујући 88,4 билиона долара нефинансираних обавеза социјалног осигурања и здравственог осигурања.
26. 03. 2026. у 17:35
"СУШТИНСКИ ЋЕ БИТИ ИСТО НАРЕДНИХ СЕДАМ ДАНА" Председник о ценама горива
ТОКОМ данашње посете Кули председник Србије, Александар Вучић прокоментарисао је и цене горива.
26. 03. 2026. у 14:55
ЦСГ ИЗВЕШТАЈ О РЕЗУЛТАТИМА ЗА ЦЕЛУ 2025. ГОДИНУ: Приходи изнад очекивања, марже у складу са ИПО пројекцијама
ЦСГ извештај о резултатима за целу 2025. гофину потврдио је да су приходи изнад очекивања, а да су марже у складу са ИПО пројекцијама. Потврђена је и прогноза за фискалну 2026. годину.
26. 03. 2026. у 13:25
Коментари (0)