НОВА ДЕОНИЦА АУТО-ПУТА ПАКОВРАЋЕ-ПОЖЕГА ПОТПУНО БЕЗБЕДНА: Вучић - Бесплатна до 15. јула
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић поручио је данас да је нова деоница ауто-пута Е-763 "Милош Велики" од Паковраће до Пожеге, у дужини од 19,56 километара, потпуно безбедна за коришћење и најавио да ће тај део ауто-пута моћи бесплатно да се користи до 15. јула.
Фото: Новости
Вучић је током вожње са представницима медија последњом деоницом ауто-пута до Пожеге, на питање новинара како коментарише писање појединих медија да се отвара ауто-пут иако није безбедан, као и да се отвара тајно, рекао да може само да каже да је тако када неко толико мрзи своју земљу и не може да се радује успеху Србије.
Вучић је нагласио да ништа не ради тајно већ све јавно, као и да нема више енергије да сваког дана одговара на све лажи и оптужбе. Он је истакао да је министарка грађевинарства Александра Софронијевић најстручнија за тај сектор, с обзиром да се бави тим послом 40 година и поновио да је аутопут потпуно безбедан.
- Не могу да јој буду приправници ти који критикују. Она је најстручнија у земљи и сагледала је све пре отварања. Погледајте како ово изгледа, у два нивоа ауто-пут, нестварно и чудесно изгледа, прелепа природа. Ауто-пут до Пожеге је фантастичан и више се не иде кроз Овчарско-кабларску клисуру - рекао је Вучић.
Председник је питао министарку Софронијевић до када ће моћи бесплатно грађани да користе ту деоницу ауто-пута, а она је одговорила до 10. јула, након чега је он затражио да то буде до 15. јула и добио потврдан одговор. Вучић је истакао да се данас у оквиру нове деоници отварају и два најдужа и најмодернија друмска тунела у Србији - Лаз и Муњино брдо, који су дуго око три километра.
Председник је истакао да је дужила тунела Лаз 2.850 метара, а Муњино брдо 3.150 метара. Додао је да током проласка кроз тунел Лаз да постоји 24-часовно дежурство за безбедност тунела и надзор. Истакао је да је од 2012. изграђено чак 609 километара ауто-путева и брзих саобраћајница.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ТЕШКА БОРБА ЗА ЖИВОТ НАШЕГ СЛАВНОГ МУЗИЧАРА: "Рак ми гризе кости, проширио се на цело тело, молим вас - помозите да преживим"
"МОЛИМ вас, вратите ми ону доброту коју сам годинама делио са вама, донирајте одмах и помозите ми да преживим."
20. 06. 2026. у 16:23
Коментари (38)