ЖЕСТОКА ЕСКАЛАЦИЈА ЕКОНОМСКОГ РАТА: Трамп уводи царине Кини од 245 посто?

Новости онлине

16. 04. 2025. у 11:25

ТРГОВИНСКИ рат између две највеће светске економије жестоко је ескалирао. Бела кућа је објавила да би Кина сада могла да буде погођена царином од чак 245 одсто на извоз у Сједињене Државе као резултат њених „мера одмазде“.

ЖЕСТОКА ЕСКАЛАЦИЈА ЕКОНОМСКОГ РАТА: Трамп уводи царине Кини од 245 посто?

Фото: Tanjug AP

Ово је највиша до сада поменута царинска стопа, што је наведено у управо објављеном документу, уз извршну наредбу коју је потписао амерички председник Доналд Трамп. Тим налогом је најављена истрага о ризицима за националну безбедност САД због зависности од увоза прерађених критичних минерала и сродних производа.

На данашњој конференцији за новинаре, портпарол кинеског министарства спољних послова Лин Ђиан упитан је за тарифну стопу од 245 одсто.

Он је одговорио да „за конкретне бројке треба контактирати америчку страну“, известио је кинески државни Глобал Тимес.

Трамп је раније увео основну царину од 10 одсто на увоз из свих земаља, али је привремено замрзнуо додатне „реципрочне“ царинске стопе, које је требало да одређују појединачно по земљама у зависности од баријера које постављају америчким производима.

Једина земља изузета од те паузе је Кина, која се сада суочава са додатним таласом царина. Администрација Доналда Трампа је раније упозорила земље да не узврате на америчке царине, рекавши да ће они који се уздрже од освете бити награђени у будућим трговинским преговорима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!

АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!

ПЕВАЧ Аца Лукас поново је изазвао велику пажњу јавности када је гостовао у подкасту „Б-13“ код македонског шоумена Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13, и жестоко критиковао певачицу Неду Украден. У свом препознатљивом стилу, без длаке на језику, Лукас је коментарисао, како тврди, „вишеструки идентитет“ своје колегинице.

04. 11. 2025. у 12:33

Коментари (0)

СРПСКО-РУСКИ ХАОС: Ако Дејан Станковић добије отказ, Звезда не може да доведе замену за Милојевића?!