"ПРОТЕСТИ УТИЧУ НА ИМИЏ СРБИЈЕ" Мали: Бројни економски показатељи већ показују негативне ефекте
ПРВИ потпредседник Владе и министар финансија Синиша Мали изјавио је данас да протести који се тренутно одржавају у Србији имају утицај на економију и утичу на имиџ земље у свету.
Фото принтскрин Euronews Serbia
Земља је свакако економски стабилна, али негативан ефекат на економију је ипак присутан и одражава се на привреду.
- Бројни економски показатељи већ показују негативне ефекте протеста - рекао је Мали на РТВ Пинк, указујући на мањи број туриста, смањење броја људи који закупљују резервације по хотелима, рентакар агенцијама, као и смањење инвестиција.
- Сада већ имате податке о мањем броју туриста, мањем броју људи који закупљују резервације по хотелима, рентакар агенцијама, и мањем броју инвестиција. Када имате нестабилност, када имате блокаде, не знате где ћете током дана да завршите – овај блокира једну улицу, незаконито, овај други, како коме падне на памет - рекао је министар, наглашавајући да то озбиљно утиче на привреду.
Он је такође упозорио да оваква нестабилност има дугорочне последице за имиџ Србије на међународном нивоу.
- Ако желите да идете у неку земљу као туриста, прво што погледате је да ли је тамо мирно и стабилно, не требају вам проблеми - истакао је министар, додајући да свакодневни примери насиља, попут гађања јајима и насиља према женама и старијим особама, значајно нарушавају позитивну слику о земљи.
Мали је истакао да први квартал 2025. године сигурно није "уништен", ал је нагласио да јесте дошло је до значајних потешкоћа.
- Не бих рекао да је први квартал уништен, али дефинитивно је озбиљно нарушен - рекао је министар, додајући да то није само привремени проблем.
- И даље смо стабилни и имамо новца на рачуну - закључио је Мали, али је упозорио да протести и блокаде могу имати значајне последице.
БОНУС ВИДЕО: УЛОЖИТЕ ПАМЕТНО НОВАЦ ИЗ СЛАМАРИЦЕ : Инвестирајте у само један квадрат
Препоручујемо
МАЛИ: Док блокирају земљу, Вучић се у Бриселу бори за што бољу позицију Србије
25. 03. 2025. у 14:55
МИНИСТАР МАЛИ: Са протеста свакодневне слике насиља према свима који другачије мисле
25. 03. 2025. у 14:50
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ТАЈНИ ДОГОВОРИ ИЗ 80их: Како су САД наоружавале Техеран, Регана умало коштало фотеље, умешан државни врх - афера Иран-Контра (ФОТО)
ОЛИВЕР Норт је амерички политички коментатор и пензионисани пуковник Корпуса америчких маринаца који сваком својом појавом подсети на контроверзе које се вежу за његово име.
09. 04. 2026. у 12:33
Коментари (17)