ДА ЛИ АМЕРИЦИ ПРЕТИ РЕЦЕСИЈА? Голдман Сакс изнео нове прогнозе

Танјуг

19. 08. 2024. у 12:09

ЊУЈОРШКА банкарска корпорација Голдман Сакс смањила је изгледе за рецесију у Сједињеним Америчким Државама са 25 на 20 одсто пошто су најновији економски подаци о малопродаји и недељним накнадама указали да је америчка привреда у бољем стању него што се првобитно очекивало.

ДА ЛИ АМЕРИЦИ ПРЕТИ РЕЦЕСИЈА? Голдман Сакс изнео нове прогнозе

Фото: Профимедиа/Илустрација

Како се наводи, нови важан извештај о радним местима у Сједињеним Америчким Државама ће бити објављен 6. септембра. Ако резултати буду повољни, Голдман Сакс би могао да додатно смањи изгледе за рецесију на 15 одсто, преноси Си-Ен-Би-Си (ЦНБЦ).

Главна економисткиња компаније Њу сенчури адвајзорс (New Century Advisors) Клаудија Сам не сматра да је Америка тренутно у рецесији, али додаје да би даље слабљење тржишта рада могло да буде веома неповољно.

Расположење потрошача у Сједињеним Америчким Државама у августу је порасло први пут након пет месеци, показали су резултати истраживања Универзитета у Мичигену који су објављени у петак.

Расположење присталица Демократске партије је порасло за шест одсто након што је Камала Харис објавила да ће се кандидовати на председничким изборима у САД, док је расположење присталица Републиканске партије пало за пет одсто. Истраживање показује да 41 одсто потрошача верује да је Харис бољи кандидат за економију, док је 38 одсто изабрало Трампа, наводи директорка истраживања потрошача Џоан Хсу.

БОНУС ВИДЕО:

Како је настао НЕД? Уништавали су Југославију, сада разарају Србију

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...

24. 03. 2026. у 22:24

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

ХРВАТСКА У НЕВЕРИЦИ: Ево шта су Српкиње урадиле у Дубровнику