ДОДЕЛА УГОВОРА ПОЉОПРИВРЕДНИЦИМА У ВОЈВОДИНИ: Средства усмерена на биљну производњу
ПОКРАЈИНСКИ секретаријат за пољопривреду, водопривреду и шумарство организовао је данас доделу уговора укупне вредности од 390 милиона динара за набавку машина и опреме за унапређење примарне биљне производње у АП Војводини.

Приватна архива
Обезбеђена средства су усмерена на више активности у области биљне производње.
Највећи износ, у висини од 303 милиона динара, опредељен је за набавку прикључне механизације у сектору поврће и остали усеви.
Подстицаје је добило 488 корисника, а биће искоришћени на набавку машина за садњу, заштиту биља, примарну и допунску обраду земљишта, ђубрење земљишта, сетву, транспорт и осталу опрему.
Затим, за набавку механизације и опреме за заштиту од временских непогода и елемената потребних за подизање производних засада у сектору воће, грожђе и хмељ издвојено је 65 милиона динара.

"НЕЋУ МОЋИ ДА ПРИСУСТВУЈЕМ ДОГАЂАЈИМА" Држава ЕУ забранила Фицу прелет до Москве, траже се алтернативне руте
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо је известио да Естонија није дозволила словачком авиону за Русију да прелети преко њене територије и да се тражи алтернативни пут.
07. 05. 2025. у 21:01

"ТО ЈЕ СКАНДАЛ!" Орбан жестоко ударио на Урсулу фон дер Лајен због Украјине
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан оштро је критиковао председницу Европске комисије Урсулу фон дер Лајен на друштвеним мрежама због позива Украјини да убрза приступање Европској унији.
07. 05. 2025. у 15:26

ИНЦИДЕНТ НА ЕВРОВИЗИЈИ: Албански навијачи напали Принца, у групу навијача улетело обезбеђење
ПРЕДСТАВНИК Србије на Евровизији у Базелу, Принц од Врање завршио је прву пробу у Базелу, која је протекла веома бурно
08. 05. 2025. у 16:27
Коментари (0)