МИНИСТАР МАЛИ О ЈОШ ЈЕДНОМ ПОВЕЋАЊУ ПЕНЗИЈА ДО КРАЈА 2024: Ево кад пензионери могу да очекују повишицу
НА јесен ћемо видети какви су нам резултати, те да ли има простора за још једно повећање пензија до краја године - рекао је министар финансија Синиша Мали.

Фото: Принтсцреен/РТС
- Никада плате и пензије нису расле науштрб стабилности. Процес је обрнут. Оног тренутка када проценимо да имамо вишка новца у каси, да су перформансе боље од планираних и да имамо нове изворе раста, онда тај вишак одлази на даљи раст плата и пензија. Рекао сам да ћемо на јесен видети какви су нам резултати, те да ли има простора за још једно повећање пензија до краја године. Раст животног стандарда и стабилност су подједнако важни фактори и једно не сме да искључује друго - навео је Мали.
Говорећи о економским резултатима Србије, Мали је истакао за "Блиц бизнис" да је јавни дуг данас на нивоу 47,6 одсто БДП, док је просечна задуженост еврозоне 89 одсто, као и да је директорка Међународног монетарног фонда (ММФ) Кристалина Георгијева истакла да је Србија "светла тачка у економији".
Додао је да ће раст 2027. године, захваљујући програму "Скок у будућност - Србија 2027" и пројекту Експо 2027, достићи планираних 100 милијарди евра БДП-а, што ће бити три пута већи БДП у односу на 2012. годину, када је износио 33 милијарде евра.
На питање има ли разлога за скептицизам када је реч о обећању да ће до 2027. године просечна плата бити 1.400 евра, док ће просечна пензија и минимална зарада бити по 650 евра, Мали је рекао да је исти скептицизам владао и када је председник Србије Александар Вучић обећао да ће просечна плата бити 500 евра, док она данас износи више од 800 евра.
БОНУС ВИДЕО: БОЈКОТ ОПОЗИЦИЈЕ ПРОПАО: Иду на изборе са онима који не иду на изборе!
Препоручујемо

"КАД ЖЕЛИТЕ ДА УСРЕЋИТЕ ПРЕДСЕДНИКА...": Мали објавио снимак са Вучићем (ВИДЕО)
13. 05. 2024. у 11:19

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

БЛОКИРАО ПРОМЕТНУ УЛИЦУ: Кад су видели ко је за воланом, нико није смео ни да приђе! (ВИДЕО)
НЕОДГОВОРНИ возач "хонде" блокирао је недавно улицу испред мумбајског тржног центра Локхандвала, међутим када су остали возачи пришли да га питају га како се то понаша и затраже од њега да склони возило, уследио је прави шок.
31. 07. 2025. у 17:34
Коментари (0)