"СРБИЈА ИМА ДОБРЕ ЈАВНЕ ФИНАНСИЈЕ" Вучић: Наша земља на корак од инвестиционог кредитног рејтинга
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић изјавио је данас у Паризу, на пословном Савету Француска - Србија, да Србија има добре јавне финансије, да је наша земља додатно унапредила рејтинг, као и да смо сада на корак од добијања инвестиционог рејтинга.

Фото: Марија Стевановић
- Веома сам срећан што можемо да анализирамо шта смо урадили у последње време и да ли смо 100 одсто задовољни резултатима нашег рада. Увек могу да кажем да смо могли боље, али је много боље него што је било, бар када је у питању укупна трговинска размена између Србије и Француске - рекао је Вучић на састанку са представницима француског пословног удружења Покрет француских предузетника - MEDEF International.
Он је истакао да је Србија код агенције Стандард енд Пурс унапредила свој рејтинг и да је сада само на један корак од инвестиционог рејтинга и да бисмо га вероватно и добили да смо држава чланица НАТО-а или ЕУ.
- Већ бисмо тај рејтинг добили од тих великих кућа за оцену кредитног рејтинга. Истовремено, стање наших јавних финансија је заиста добро - нагласио је Вучић.
Председник је рекао да јавни дуг у Србији износи 48,5 одсто БДП, а да је очекивани ниво буџетског дефицита 2,2 одсто.
- Није битно да ли ће ићи до 2,5 одсто, али не и више од тога ове године, што говори о стабилном окружењу и о добрим приликама. У фебруару смо имали стопу раста БДП-а од 5,9 одсто, уз велики раст индустријске производње за коју постоји флеш процена да је била у првом кварталу 4,4 одсто. То би било много боље него што смо очекивали - истакао је Вучић.
Он је рекао да је Србија спровела многе реформе, пре свега државних предузећа.
- Има много других ствари у другим областима, укључујући владавину права, које треба да побољшамо. Данас имамо 11.125 људи који раде у оквиру француских компанија у Србији, у 339 француских предузећа која послују у нашој земљи - рекао је Вучић.
Он је истакао да ће Србија и Француска проширити сарадњу у многим областима и подсетио да ће Србија бити домаћин специјализованог Експа 2027. године.
- Не ради се само ту о младима, спорту и игри. Ми користимо тај сајам као кишобран да изградимо читаву државу, да градимо нове ауто-путеве. Србија гради брзу пругу и мала Србија је држава са највећим бројем километара у изградњи брзе пруге у целој Европи. То показује колико смо посвећени томе да постигнемо најбоље резултате до 2027. А постоји огроман простор за многе француске компаније да учествују - нагласио је Вучић.
БОНУС ВИДЕО: ВУЧИЋ СА МИНИСТРОМ ОДБРАНЕ: Други дан посете председника Србије Француској
Препоручујемо

"БУДУЋНОСТ КОЈА СЕ САДА ПИШЕ" Макрон објавио фотографију са Вучићем, па послао јасну поруку на ћирилици (ФОТО)
09. 04. 2024. у 00:46 >> 07:06

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести
ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.
15. 06. 2025. у 21:19
Коментари (0)