ВУЧИЋ О СПОЉНИМ ПРИТИСЦИМА НА ЗЕМЉЕ БАЛКАНА: "Србија жели да балкански народи управљају својом судбином, а не неко други

Новости онлине

16. 11. 2023. у 18:28

ПРЕДСЕДНИК Србије, Алексаднар Вучић, обратио се на отварању Другог Међународног сајма вина Винска визија Отвореног Балкана где се осврнуо на спољне притиске који се врше на Србију.

ВУЧИЋ О СПОЉНИМ ПРИТИСЦИМА НА ЗЕМЉЕ БАЛКАНА: Србија жели да балкански народи управљају својом судбином, а не неко други

Фото: Новости

- Могу руководства да кажу увек шта хоће. Постоји безброј притисака споља, оних који желе да управљају Балканом. Ја сам поносан што ће Србија увек то да каже - Србија жели да балкански народи управљају својом судбином, да они имају руке на волану, а не неко други. Како год буду други одлучивали, то је историјска идеја коју нико никада неће моћи да сломи и победи. На крају та идеја ће да победи. Да ли ће то да буде следеће године, за две, пет, 30... Да чо Потпуно је свеједно - у историји ће бити записано шта је то што смо урадили. Када вам објашњавају да то не треба да радите, они не разумеју колико вређају слободарски дух свох народа Балкана, који само желе да буду свој на своме и ништа више. И да им не одлучује неко други шта је то добро, а шта није добро што не треба да радите - рекао је председник и истакао да су то сви они који "нам доносе планове које морамо да прихватимо, јер нисмо довољно добри ако их не прихватимо, па онда чупају косу када их не прихватимо".

- Они мисле да да су они богови - да ми морамо да слушамо то што договори кажу. Све што приличи њима, нама не приличи, како каже стара латинска пословица. Тако су, како би рекли клинци на београдском асвалту да раде на целом Балкану, сад им се мало занедало - рекао је Вучић. 

Како каже, људи у Србији цене слободарски дух и дух слободе више од свега. Слободу љубе више од свега. 

- Дрзнуо сам се да представљајући људе у Србији на овај начин одговорим свима другима који би да управљају судбином Србије - закључио је Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ! Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.

13. 04. 2026. у 07:27

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.

11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39

Коментари (55)

САДА ЈЕ СВЕ ЈАСНО! Никола Јокић остао у конкуренцији за МВП награду, Денвер добио тешког ривала у првој рунди плеј-офа